Dla większości osób, nawet najmniejsze prace związane z remontem i ogrodem, kojarzą się z ogromnym zamieszaniem i masą brudu. Co roku znajdujemy jakąś wymówkę, aby przełożyć plany na jeszcze później. W zasadzie nie ma się co dziwić, skoro zwykłe zawieszenie obrazu może przysporzyć wiele wysiłku i zachodu, jeżeli nie skorzystamy z wiertarki. Dlatego planując jakieś prace warto zdać się na elektronarzędzia. W branży budowlanej i montażowo-remontowej stały się niezbędne, ponieważ dzięki nim wykonywanie takich czynności jak wiercenie, wkręcanie, szlifowanie, cięcie, skuwanie, a nawet burzenie, przestało być uciążliwe i męczące. Warto mieć też na uwadze, że odpowiednie narzędzia zapewniają znaczne skrócenie czasu, oraz nakładu pracy.

Rozważając zakup takiego sprzętu, należy pamiętać, że kluczową rolę odgrywa jego jakość, dlatego warto postawić na sprawdzoną markę. Jedną z najbardziej cenionych jest firma Bosch, od lat dostarczająca klientom produkty wysokiej jakości. Ich zaletą jest nie tylko wydajność i wytrzymałość, ale także bezpieczeństwo, dzięki rozmaitym systemom zabezpieczeń.

Bosch posiada bardzo szeroki asortyment, zapewniając tym samym rozwiązania zarówno dla zawodowców, jak i majsterkowiczów. Dla ułatwienia wprowadzono nawet podział produktów, na linię niebieską przeznaczoną do profesjonalnych prac budowlanych, i zieloną dla entuzjastów przeprowadzania samodzielnych remontów. Jeżeli elektronarzędzia są Twoim podstawowym narzędziem pracy, wiesz że musisz postawić na ich solidność i trwałość. Gwarantuje to linia niebieska, która zapewnia odporność na ciągłą pracę i długą żywotność sprzętu. Przy drobnym majsterkowaniu lepszym wyborem będą zielone produkty, ponieważ cechuje je mniejsza wytrzymałość, ale bardziej korzystna cena. Warto też wtedy przyjrzeć się narzędziom wielofunkcyjnym, które przy łatwej wymianie części mogą podołać wielu zadaniom.

Przed zakupem powinniśmy się zastanowić nad tym, do jakiego rodzaju prac potrzebujemy pomocy. Do wyboru mamy elektronarzędzia o zasilaniu akumulatorowym lub przewodowym. Plusem tych pierwszych jest oczywiście mobilność, którą daje niezależność od gniazdek zasilających i kabli, oraz lżejsza waga produktów, co ułatwia operowanie nimi. Powszechnym mitem jest obawa o szybkie rozładowywanie akumulatora, jednak współczesne akumulatory potrafią być bardzo wydajne. Przykładowo, niektóre narzędzia Bosch posiadają system „Power for ALL 18 V”, zapewniający szybkie ładowanie baterii litowo-jonowych, w zaledwie 40 min. Natomiast akumulator „Syneon Chip” gwarantuje dłuższy czas pracy na jednym cyklu, dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią. Decydując się na wybór narzędzia przewodowe, możemy z kolei liczyć na większą moc urządzenia i ciągłość pracy. Unikamy także konieczności wymiany akumulatora, którego żywotność w końcu się wyczerpie.

Do jednego z podstawowych narzędzi, które zawsze warto mieć, należy zaliczyć wiertartko-wkrętarkę, lub jedno i drugie. Możemy liczyć na wiertarkę, gdy potrzebujemy coś wiercić, rozwiercać lub pogłębić otwór. Przyda się także podczas mieszania zapraw np. betonowych lub gipsowych. Decydując się na zakup wiertarki musimy zwrócić uwagę na jej moc, moment obrotowy, wyposażenie dodatkowe oraz możliwość regulacji. Wkrętarka jest przydatna podczas przeprowadzania lekkich remontów, ponieważ nadaje się do składania szaf, przykręcania śrub oraz delikatnego wiercenia. Jest doskonała przy bardziej precyzyjnych pracach ponieważ jest lżejsza i posługiwanie się nią jest mniej kłopotliwe. Choć bardziej uniwersalnym rozwiązaniem możne być posiadanie obu tych urządzeń w jednym.

Kolejnym narzędziem, na zakup którego często decydują się klienci, jest szlifierka. Idealna do wykończeń, czy wyrównywania powierzchni. Bosch posiada w swojej ofercie modele oscylacyjne, mimośrodowe, uniwersalne, taśmowe, a nawet rolkowe. Każda z nich nadaje się do trochę innego rodzaju powierzchni lub stylu pracy, ale w naszym sklepie stacjonarnym, we Wrocławiu, mogą Państwo liczyć na nie tylko na pełny asortyment, ale także fachową pomoc przy doborze sprzętu do potrzeb.
A dla tych, którzy cenią sobie wygodę w pracach ogrodowych polecamy także podkaszarki do trawy. Są one idealnym rozwiązaniem, gdy nasz ogród posiada zakamarki niedostępne dla kosiarek. Firma Bosch liczy się nawet ze sporymi chwastami, ponieważ wyposażyła swoje kosy elektryczne w różne moce silników.

Nie będziemy tu Państwa zanudzać wypisywaniem wszystkich elektronarzędzi, które cieszą się popularnością wśród innych klientów, bo każdy jest inny. Gwarantujemy, że jeżeli udasz się do któregoś z naszych dwóch sklepów we Wrocławiu, zostaniesz obsłużony przez wykwalifikowany zespół, zajmujący się także serwisem i naprawą elektronarzędzi. Wybierając naszą firmę, zapewniasz sobie kompleksowe i fachowe usługi. Pomożemy Ci w zakupie sprzętu, który spełni Twoje potrzeby, oraz zachowaniu go na lata.