Najpopularniejszymi narzędziami firmy STIHL są oczywiście pilarki łańcuchowe, które produkuje już od 1926 roku. Dzięki wieloletniej pracy nad udoskonaleniem technologii zastosowano innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na większą wydajność i komfort pracy. STIHL jest najczęściej wybieraną marką pilarek łańcuchowych na świecie. Pozycję tą zawdzięcza ciągłej pracy nad dostosowywaniem swoich produktów do nawet najcięższych warunków pracy.

W ofercie produktowej znajdują się modele zarówno dla profesjonalistów jak i majsterkowiczów, o zasilaniu spalinowym, elektrycznym i akumulatorowym. Wszystkie cechuje bardzo wysoka jakość, a wybór zależy od preferencji użytkowników. Pokrótce przedstawimy Państwu na czym polegają różnice między tymi elektronarzędziami, oraz zasugerujemy w jakiego rodzaju pracy okażą się pomocne. Jednocześnie nie zastąpi to fachowego doradztwa, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych sklepów we Wrocławiu.
Nowe pilarki elektryczne STIHL są wydajne, nie emitujące spalin i ciche. Dzięki temu idealnie nadają się do używania nawet w zamkniętych pomieszczeniach, np. do prac budowlanych i przygotowaniu opału, czy wykończeń. Pilarki są wyposażone w silniki, zapewniające dużą wydajność cięcia. Wszystkie modele mają także hamulec piły łańcuchowej QuickStop Super. Do użytkowania rzemieślniczego polecamy poręczne pilarki elektryczne STIHL, które pracują z mocą do 2,5 kW.

Kultowe pilarki spalinowe STIHL są doskonałe dla majsterkowiczów, rolników, czy profesjonalistów. Hobbyści najczęściej sięgają po elektryczne modele kompaktowe o mocy do 2,2 kW, które są bardzo poręczne w obsłudze. Pilarki wyposażone w silniki o mocy do 3,3 kW sprawdzą się w gospodarstwach rolnych, natomiast dla użytkowników profesjonalnych, do pracy w lesie, polecamy modele o wyjątkowej mocy, aż 6,4 kW. Firma wyprodukowała także serię do zadań specjalnych – pilarki spalinowe do pielęgnacji koron drzew, podkrzesywarki do prac wymagających odpowiedniego zasięgu z ziemi (również w wersji akumulatorowej), pilarki ratownicze i carvingowe. Większość modeli spalinowych jest wyposażona w wydajny i mocny silnik 2-MIX®-, który zapewnia wysoką wydajność cięcia , przy jednoczesnym zachowaniu niskiego zużycia paliwa, dzięki czemu jest mniej szkodliwy dla środowiska. Pilarki STIHL spełniają wszystkie wymogi Unii Europejskiej w tym zakresie.

Praktyczną alternatywą są pilarki akumulatorowe STIHL. Wydajność nowoczesnych akumulatorów pozwala na długotrwałą pracę urządzenia, nawet przy dużym obciążeniu. Zaawansowana technologia akumulatorów litowo-jonowych STIHL, gwarantuje ich długotrwałą żywotność, dlatego nawet po kilkuset ładowaniach sprzęt zachowuje się jak nowy, a dodatkowo jest przyjazna dla środowiska. Również w tym wypadku system akumulatorowy COMPACT doskonale przyda się w pracach wokół domu, natomiast do profesjonalnych, systemy PRO.

Żeby pilarki łańcuchowe zachowały swoją jakość pracy przez wiele lat, muszą być odpowiednio chronione i konserwowane, dlatego warto zdać się na sklep, oferujący profesjonalny serwis STIHL, który posiada duże doświadczenie w naprawianiu sprzętów zarówno spalinowych, jak i elektrycznych. Z przyjemnością przypominamy, że znajdujemy się w gronie tych firm.